My nie zrobimy? – Trasa na Wędrowniczą Watrę 2017.

POMYSŁ

Wędrowanie to znacznie więcej niż przemierzanie kilometrów czy wytrwałość fizyczna. To sztuka wchłaniania życia, które nas otacza, to oczy i uszy otwarte, to tajemnica współodczuwania przyrody i człowieka.Wędrówką nie będzie przyspieszony tupot nóg, nadmiar krzykliwego humoru, lecz właśnie cisza wśród ciszy lasu, skupienie wobec wschodów czy zachodów słońca.To wyczucie wędrownik łatwo odszuka w sobie.

Czuwaj! Bardzo się cieszymy, że możemy ogłosić iż nasza drużyna organizuje w tym roku jedną z kilunastu tras na Wędrowniczą Watrę! Skąd ten pomysł? Pół roku temu wraz z ekipą z hufca Czarna Woda wybraliśmy się jako patrol na WW’16 w piękne tereny wokół Kielc. Mieliśmy okazję poznać tamtejszy folklor, ludzi i zabytki. Podczas jednego magicznego wieczoru w kawiarence watrowej (kto był na zlocie ten zna klimat kawiarenek 😉 ) padł szalony pomysł zorganizowania trasy.

DAMY RADĘ?

Na początku ten pomysł wydawał nam się nie do zrealizowania: dwa środowiska, różni ludzie, którzy na co dzień studiują, pracują i żyją w innych miastach. Przecież ciężko będzie nam zebrać się na zwykłe spotkania, trzeba dojeżdżać i poza tym …  bez sensu. Nie całkiem. Ta idea w naszych głowach kiełkowała kilka dobrych miesięcy po watrze i o to ogłaszamy: robimy trasę :). Zgodnie doszliśmy do wniosku, że wcześniejsze obawy spowodowane były brakiem pewności siebie. Przecież wiele środowisk organizuje co roku trasę i opisują to jako bardzo ciekawe wyzwanie!

CZYM JEST WATRA?

Wielu z naszych czytelników zapewne nie wie czym jest Wędrownicza Watra, więc zabieramy się za wyjaśnienia. Zacytujemy wprost opis ze strony Watry: klik! 

W sierpniu 2017 roku kilkuset wędrowników z całej Polski wyruszy na wędrówkę by pełnić służbę, realizować wyczyn, zmieniać siebie i świat dookoła! Nie przegap największego wędrowniczego święta, bądź z nami na Wędrowniczej Watrze 2017! Wędrownicza Watra to największe w ZHP wędrownicze święto, spotkanie środowisk z całej Polski, wymiana doświadczeń i czerpanie inspiracji do pracy w kolejnym roku harcerskim. Pierwsza Watra odbyła się w 1999, a tegoroczna to już 15 edycja tej imprezy. Kilkuset wędrowników przez kilka dni wędruje po najpiękniejszych zakątkach Polski a następnie spotyka się na zlocie aby uczyć się od siebie nawzajem, doskonalić, wspólnie kreować ruch wędrowniczy, realizować wyzwania, a także pełnić służbę. Przez kilka dni przeżywać będziemy wędrownictwo “w pigułce”. Pierwsza część Watry – wędrówki – to czas, kiedy patrol uczestniczy w wybranej przez siebie trasie (do wyboru jest kilka tras organizowanych w różnych miejscach naszego kraju przez najlepsze środowiska wędrownicze). Podczas zlotu wszyscy uczestnicy spotykają się w jednym miejscu, prowadzą własne zajęcia oraz biorą udział w programie przygotowanym przez organizatorów.

 

TRASA BORY TUCHOLSKIE III

Wędrownik – spostrzega urok życia wszędzie, gdziekolwiek się znajdzie, gdyż odkrywa to, czego inni w pozornej monotonii codziennych dni dopatrzeć się nie umieją. Wędrownik zna radość trudnych zwycięstw, urok przyrody, piękno zdobywania samotnie nie wydeptanych ścieżek.

Nasza wędrówka będzie opierać się na bogatej (nie raz nieco mrocznej) historii Borów, oraz związanych z nimi legend. Chcemy przede wszystkim skupić się na przedstawieniu klimatu tego regionu, który jest jedyny w swoim rodzaju! Więcej informacji możecie uzyskać na stronie opisowej nasze trasy: klik! Tam dowiecie się o stopniu trudności, przebiegu i atrakcjach, które dla Was przygotowujemy.

W takim razie, do zobaczenia na trasie!

~ Mi.