KDW na Watrze Wędrowniczej 2012

A wiec udało się, posiadamy dwie osoby w drużynie z odpowiednią dokumentacją na prowadzenie Drużyny Wędrowniczej. Kurs zaczynał się jak i inne w Czernicy. Natomiast był kompletnie innym kursem oraz obozem co pozostałe, był to obóz wędrowny. Drugiego dnia po spakowaniu zostaliśmy wywiezieni, każdy z nas osobno, wręczono nam mapę i powiedziano miej więcej o której godzinie mamy wrócić.

Każdy z nas miał do przejścia około 10km! z własnymi plecakami na plecach.  I tego oto dnia wszyscy dotarli do miejscowości RYTEL. (około 55km od Starogardu) Pomimo trudu i zmęczenia, każdy z nas brał aktywny udział w zajęciach. Na miejscu którym się rozbiliśmy dotarli inni harcerze było ich około 100 lub więcej. Było to miejsce noclegowe jednej z tras na Wartę. Po zajęciach przystąpiliśmy do integracji z otoczeniem, do późnych godzin siedzieliśmy przy ognisku śpiewając przeróżne piosenki.

Następnego dnia po śniadaniu wyruszaliśmy w dalszą podróż, lecz naszym celem już była miejscowość FUNKA, a dokładniej baza na której odbywała się tego roczna Wędrownicza Watra. Mieliśmy do przejścia ponad 20km!  Lecz nikt z nas się nie poddawał.

Każdy wspierał każdego gdy wymagała tego sytuacja pracowaliśmy jako „drużyna”. Gdy już dotarliśmy do naszego celu kamień spadł nam z serca gdy zobaczyliśmy tylu Wędrowników na jednym metrze kwadratowym nie ważny już był ból i zmęczenie. Istotne było to że dotarliśmy do celu i możemy brać pełny udział w programie Watry Wędrowniczej.

Rozpoczęcie było genialnie. Miało się rozpocząć o godzinie 20:00 w ten czas wszyscy harcerze prędko biegali po ośrodku w FUNCE i przebierali się, kopali itp.

Później się okazało że rozpoczęcie jest przełożone o 30 min później. Równo o gidzie 20:30 został utworzony krąg z ponad 550 Wędrownikami. Więcej nie ma co opisywać, lecz śledzić stronę przyszłorocznej Watry i zgłosić swój udział, a poznacie jaką magiczną siłę w sobie ma.

 

Więcej zdjęć w Galerii 🙂